Poprvé do MŠ

Vaše dítě jde poprvé do školky? Nemusíte se ničeho obávat. V mateřské škole již na něj čekají paní učitelky, paní kuchařky a paní školnice, které společně budou o vaše dítě pečovat. Všichni zaměstnanci školy vytvářejí svým chováním a vystupování pro děti takové podmínky, aby se v prostředí MŠ cítily spokojeně, bezpečně a jistě.

CO PŘIPRAVIT DÍTĚTI DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

• Pohodlné oblečení pro pobyt a hru dítěte ve třídě (v čem jsou děti zvyklé z domu), pohodlnou obuv na přezutí, aby zajišťovala dítěti zdravý a bezpečný pohyb po budově MŠ (u výběru přezůvek a obuvi mějte na paměti zdravý vývoj nožky dítěte). Oblečení a obuv je vždy vhodné označit jménem či značkou dítěte, např. podepsat fixem na textil apod.
  • Před nástupem do MŠ bude dítě zařazeno do jedné ze dvou tříd MŠ, při rozdělení dětí do tříd upřednostňujeme společné umístění sourozenců, případně kamarádů apod. Každému dítěti v MŠ je přidělena značka s obrázkem (využívána na skříňce v šatně, v umývárně, povlečení na lehátku apod.)
  • Pokud bude dítě v MŠ spát po obědě, bude potřebovat pyžamko. Pyžamko podepište fixem na textil. (Stává se, že si děti své pyžamko nepoznají. Pyžamka se dávají rodičům k vyprání 1x za 14 dní, v případě potřeby častěji).
  • Na pobyt venku bude dítě potřebovat převlečení pro hru na školní zahradě či na vycházky – tepláčky, mikinu, bundu, vhodnou pevnou obuv, kšiltovku, apod. Oblečení dítěte na pobyt venku přizpůsobujte změnám počasí a ročnímu období. Doporučujeme dát dítěti do skříňky pláštěnku.
  • Zejména u menších dětí doporučujeme dát do skříňky náhradní oblečení pro pobyt ve třídě – stačí náhradní punčocháče, tričko či mikina, spodní prádlo, ponožky apod.
  • Během dne budou děti potřebovat svůj kartáček na zuby a pastu, plastový hrníček na pitný režim.